Konvektomat RATIONAL ICombi Pro XS 6-2/3 E (400V)

Značka: RATIONAL

Cenová nabídka Vám bude vypracována na míru dle Vašich požadavků.

Vyžádejte si konkrétní cenovou nabídku na tento špičkový produkt a využijte akčních cen při osobní prezentaci konvektomatů !

logo-Rational

0 Kč 0 Kč včetně DPH
Konvektomat RATIONAL ICombi Pro XS 6-2/3 E (400V)
Značka: RATIONAL

Konvektomat RATIONAL ICombi Pro XS 6-2/3 E (400V)

Kdo chce stanovit nové standardy, musí přemýšlet jinak. Pečení, restování, grilování, vaření v páře, fritování, pošírování. Vše jde přece ještě inteligentněji, jednodušeji, efektivněji. To je důvod, proč se společnost RATIONAL se svými zkušenostmi z více než 45 let výzkumu vaření začala zabývat problematikou nedostatku personálu, novými gastronomickými trendy a moderním řízením profesionálních kuchyní. Dává jeho myšlení nový směr. To vše s jedním cílem: Dostat se o krok blíže k dokonalosti. Tato novinak v nabídce přístrojů RATIONAL je všestranným pomocníkem pro restaurace, hotely, cateringové společnosti, zavodni jídelny či řetězce rychlého občerstveni.

Výsledek našeho uvažování

iCombi Pro. Inteligentní, flexibilní, produktivní. Zcela nový standard.

Konvektomat iCombi Pro.
Toto jsem já.

Jsem nový. Jsem zkušený, přemýšlím, učím se, nic nezapomenu, dohlížím a přizpůsobím se. Pokud znám požadovaný výsledek, automaticky upravím vlhkost, proudění vzduchu a teplotu. Jinými slovy: Díky své inteligenci reaguji dynamicky na vaše požadavky. Dvířka trouby jsou příliš dlouho otevřená? Steak je vyšší než obvykle? Více hranolků než jindy? Pak samostatně upravím nastavení a zajistím vámi požadovaný výsledek. Pokaždé. S extrémní účinností. To je konec konců, k čemu tu inteligenci mám.

Užitek pro vás?

Svoboda v kuchyni. A jistota dosažení vámi požadovaného výsledku. Přesně tak, jak očekáváte. Pokaždé.

Intuitivní ovládání

Nové intuitivní ovládání vás provede varným procesem pomocí obrázků, logickými kroky a jasnými interaktivními pokyny. Každý tak může pracovat bezchybně hned od začátku.

Pečlivě promyšlené

Více ventilátorů, optimalizovaný tvar varné komory a vyšší výkon odvlhčování vám umožňují až o 50 % větší naplnění*. V ještě lepší kvalitě potravin. Pro ještě vyšší produktivit.

Kapacita zařízení

 • 6 podélných zásuvných roštů pro 2/3 gastronádoby
 • Vyjímatelný, otočný závěsný rám s flexibilními možnostmi zásuvných roštů na 11 úrovních v každém varném systému
 • Velký výběr příslušenství pro různé režimy vaření, např. grilování, dušení nebo pečení
 • Pro použití s 1/2, 2/3, 1/3 gastronádobami

Nová definice: zapomeňte na mnohé kuchyňské spotřebiče náročné na prostor a nechte za vás pracovat konvektomat iCombi Pro. Na ploše menší než 1 m2. Maso, ryby, drůbež, zelenina, pečivo. À la carte, catering, rozvážka jídel, pohostinství. Díky souhře inteligentních asistentů to vše zvládne váš konvektomat iCombi Pro. Funkce iDensityControl s účinnou cirkulací vzduchu a odvlhčováním přináší o 50 %* vyšší produktivitu a až o 10 %* kratší dobu vaření*. A přináší jednotné výsledky do posledního puntíku. Intuitivní ovládání zároveň znamená takový komfort uživatele, že prakticky eliminuje chyby. Vaříte tak prostě dál a dál.

Funkce iDensityControl je inteligentní regulací klimatu v zařízení iCombi Pro. Díky souhře snímačů, vysoce výkonnému systému ohřevu, generátoru čerstvé páry a také díky aktivnímu odvlhčování je ve varné komoře vždy k dispozici odpovídající klima. Inteligentní proudění vzduchu zajišťuje co nejlepší přísun energie do potraviny. To je zárukou mimořádné produktivity a zároveň vysoké kvality pokrmů, rovnoměrné přípravy a minimální spotřeby energie.

Máte cíl – jděte si nekompromisně za ním pomocí inteligentního vaření s konvektomaty iCombi Pro. Příklad: někdy je třeba připravit 5 a někdy 100 steaků zároveň. Všechny ve stejné kvalitě. Za tímto účelem iCombi Pro nepřetržitě kontroluje stav vložené suroviny, porovnává ho s nastaveným cílovým výsledkem, propočítává průběh vaření a inteligentně upravuje teplotu. Hosté dorazí dříve, grilovaná zelenina ještě není připravená? Pak změňte z jednotných na smíšené dávky. iCombi Pro upraví parametry vaření tak, aby bylo možné vařit obě jídla současně. Přejete si v průběhu vaření změnit požadovaný výsledek? Pak přejděte do programu vaření a jednoduše upravte cílový stav. iCombi Pro upraví optimální teplotu a čas.
Výsledek vás vždy přesvědčí. A docílit ho můžete kdykoli znovu. Nezáleží na tom, kdo konvektomat obsluhuje.

iCookingSuite je inteligencí přípravy pokrmů v zařízení iCombi Pro. Na začátku si uživatel podle připravované potraviny zvolí ze sedmi provozních režimů a/nebo čtyř metod vaření správný postup přípravy. Uživatel rovněž zadá požadovaný výsledek přípravy. Přístroj navrhne nastavení zhnědnutí a stupňů. Inteligentní senzory rozpoznají velikost, množství a stav surovin. V závislosti na postupu přípravy se na sekundu přesně přizpůsobují všechny důležité parametry vaření, jako je například teplota či klima varného prostoru, rychlost proudění vzduchu a doba vaření. Vybraného požadovaného výsledku je dosaženo v maximální kvalitě a v co nejkratší době. Podle potřeby je možné do procesu přípravy zasáhnout a výsledek vaření přizpůsobit. Uživatel může kdykoli přejít na iProductionManager nebo do ručního režimu. Pomocí iCookingSuite lze snadno a bez nutnosti kontroly ušetřit čas, suroviny a energii a dosáhnout přitom standardní kvality pokrmu.

Život v kuchyni: stres a spěch, aby bylo vše připraveno současně a včas. To je výzva pro každého šéfkuchaře, ať už používá papír a tužku nebo nějaký software. Až dosud. Protože konvektomat iCombi Pro s funkcí iProductionManager tuhle starost přebírá za vás: jednoduše zvolte požadované jídlo na displeji a hned uvidíte, co lze vařit společně. Teď už stačí pouze zadat, zda chcete vařit časově nebo energeticky efektivním způsobem. Systém sleduje každý zásuv samostatně, takže doby vaření jsou inteligentně přizpůsobeny jak množství, tak požadovanému výsledku. Vy rozhodujete, zda má být jídlo dokončeno ve stejnou dobu, nebo naopak chcete začít vařit ve stejnou dobu. V každém případě vám konvektomat iCombi Pro řekne, kdy a které jídlo máte vložit, et voilà: jídlo je hotové.

iProductionManager řídí inteligentně a flexibilně proces přípravy. Patří sem i to, které výrobky se na různých zásuvech mohou připravovat společně, optimální pořadí pokrmů a sledování postupu přípravy. iProductionManager pomáhá s pokyny, které se týkají vkládání a vyjímání pokrmů. Podle procesů v kuchyni je možné bony (až 2 na zásuv) umístit volně nebo se vyrovnají cíleně na určitou dobu. V závislosti na tom iProductionManager seřadí posloupnost pokrmů a automaticky provede správná nastavení. Uživatel rozhodne, zda jsou pokrmy připravovány s energetickou nebo časovou optimalizací. Odpadá jednoduché hlídání a dochází k úspoře pracovní doby a energie.

Velké množství grilovaných pokrmů zanechává mnoho úporných nečistot, které blokují konvektomat iCombi Pro ve vaření jiných pokrmů. To však neplatí s funkcí iCareSystem. Mimo jiné s ultrarychlým mezičištěním za pouhých 12 minut. Proto je možné rovnou pokračovat s brokolicí bez přenosu chuti nebo rušivých pachů. A pokud jde o hygienu na konci dne, iCombi Pro vám řekne, zda je silně, středně nebo mírně znečištěný. Vy se poté rozhodnete, zda spustíte čištění ECO nebo standardní čištění. Samozřejmě s odvápněním. Samozřejmě přes noc. Samozřejmě vždy super čisté a s použitím polovičního množství chemie v bezfosfátových čisticích tabletách*. iCombi Pro si pamatuje vaše preference a příště vám ukáže vhodný čisticí program.

iCareSystem je inteligentní systém čištění a odvápňování zařízení iCombi Pro. Rozpoznává aktuální míru znečištění a vápenitých usazenin a z devíti programů čištění navrhuje ideální stupeň čištění a množství chemických přípravků. Velmi rychlý program průběžného čištění vyčistí zařízení iCombi Pro za pouhých 12 minut; všechny čisticí programy mohou bezobslužně probíhat i přes noc. Díky nízké spotřebě bezfosfátových tablet pro ošetřování a nízké spotřebě vody a energie je systém iCareSystem mimořádně úsporný a ekologický. Zařízení iCombi Pro je tak bez velkého vynaložení ruční práce a při minimálních nákladech vždy hygienicky čisté.

ConnectedCooking.
Všichni dnes mluví o on-line propojení. iCombi Pro je má. Připojit se na ConnectedCooking, zabezpečenou internetovou platformou od společnosti RATIONAL, nyní můžete s integrovaným WiFi rozhraním již v základní výbavě. Osvědčil se vám recept na krůtí prsa? Jednoduše jej odešlete na všechny své varné systémy v síti. Nezáleží na tom, kde zrovna jste. Co který varný systém zrovna dělá? Podívejte se na smartphone. Hledáte inspiraci? Vstupte do databáze receptů. Potřebujete aktualizovat software? Aktualizujete ho pouhým stisknutím tlačítka. Načíst data HACCP? Hotovo jedním kliknutím. A pokud si přejete, tak si konvektomat iCombi Pro sám zavolá technika na servis.

ENERGY STAR®-Partner
Vynikající hodnocení, pokud jde o energetickou účinnost. Konvektomat iCombi Pro byl testován jedním z nejpřísnějších certifikačních programů.

Popis zařízení a charakteristiky

Inteligentní funkce

 • Inteligentní regulace klimatu s měřením, nastavením a regulací vlhkosti s přesností na procenta
 • Skutečně naměřenou vlhkost ve varné komoře je možné nastavovat a zobrazovat
 • Dynamické proudění vzduchu ve varné komoře díky jednomu inteligentnímu obousměrnému vysoce výkonnému kolu ventilátoru s pěti rychlostmi – s inteligentním řízením a možností ručního programování
 • Inteligentní regulace postupů přípravy s automatickým přizpůsobením kroků vaření s cílem bezpečně a účinně dosáhnout definovaného výsledku, např. zhnědnutí a stupně přípravy. Nezávisle na obsluze, velikosti připravovaného pokrmu a připravovaném množství
 • Na sekundu přesné monitorování a vypočítávání zhnědnutí na základě Maillardovy reakce s cílem opakovat optimální výsledky vaření
 • Zásah do inteligentních postupů přípravy nebo přepnutí z iCookingSuite do iProductionManager pro maximální flexibilitu
 • Inteligentní krok vaření k pečení pečiva
 • Individuální, intuitivní programování až 1 200 varných programů obsahujících až 12 kroků prostřednictvím Drag-and-Drop.
 • Jednoduchý přenos varných programů na další varné systémy díky zabezpečenému cloudovému propojení se systémem ConnectedCooking nebo přes flash disk USB
 • Automatizovaný, inteligentní nástroj pro plánování a řízení iProductionManager, který přispívá k optimální organizaci několika procesů vaření a kombinované přípravy. Automatické odstranění mezer v plánování. Automatická optimalizace času a energie při plánování přípravy na cílovou dobu, aby příprava pokrmů začala nebo skončila ve stejnou dobu.
 • Automatické opětovné zahájení a optimální ukončení procesu vaření po výpadku proudu, který trvá maximálně 15 minut
 • Inteligentní systém čištění navrhuje na základě míry znečištění varného systému programy čištění a potřebné množství ošetřujících prostředků
 • Zobrazení aktuálního stavu čištění a také stavu odvápnění
 • Kondenzační digestoře s automatickým zvýšením odsávacího výkonu při otevření dvířek varné komory. Digestoře jsou volitelně dostupné již předmontované.

Funkce vaření

 • Výkonný parní generátor pro optimální parní výkon i při nízkých teplotách do 100°C
 • Integrovaný bezúdržbový systém odlučování tuků bez přídavného tukového filtru
 • Funkce zchlazení Cool-Down k rychlému ochlazení varné komory s volitelným dodatečným rychlým chlazením prováděným vstřikováním vody
 • Snímač vnitřní teploty pokrmu se šesti měřicími body a automatická korekce chyb v případě chybných vpichů. Volitelná pomůcka k umístění snímače pro měkké nebo velmi malé kousky připravovaného pokrmu (příslušenství)
 • Vaření s teplotním rozdílem pro mimořádně šetrnou přípravu s minimálními ztrátami při vaření
 • Přesné zvlhčování, možnost nastavení množství vody ve čtyřech stupních v rozsahu teplot od 30 °C–260 °C pro horký vzduch nebo kombinaci páry a horkého vzduchu
 • Digitální zobrazení teploty nastavitelné ve °C nebo °F, zobrazení požadované a skutečné hodnoty
 • Digitální zobrazení vlhkosti varné komory a času, zobrazení požadovaných a skutečných hodnot
 • Formát času s možností nastavení ve tvaru po 24 hodinách nebo jako am/pm
 • Hodiny ve 24hodinovém formátu s možností automatického přepínání na letní a zimní čas v případě propojení s ConnectedCooking
 • Automatická volba počátečního času s možností nastavení data a času
 • Vestavěná ruční sprcha s navíjecím mechanismem a funkcí vodního paprsku
 • Úsporné, trvanlivé osvětlení LED ve varném prostoru s vysokým barevným rozlišením pro rychlé rozpoznání stupně přípravy
 • Bezplatné servisní horké linky pro technické dotazy a asistenci při používání (ChefLine)

Bezpečnost práce a provozu

 • Elektronický bezpečnostní omezovač teploty parního generátoru a horkovzdušného topení
 • Integrovaná brzda oběžného kola ventilátoru
 • Dotyková teplota dvířek varného prostoru maximálně 73 °C
 • Používání čisticích tablet Active Green a ošetřovacích tablet Care (pevný čistič) pro optimální bezpečnost práce
 • Datová paměť HACCP a výstup přes flash disk USB nebo volitelné ukládání a správa v síťovém řešení ConnectedCooking na bázi cloudu
 • Zkontrolováno podle vnitrostátních a mezinárodních standardů pro provoz bez dozoru
 • Maximální výška zásuvu nepřesahuje při použití podstavce RATIONAL 1,6 m
 • Ergonomické madlo dvířek s pravým/levým otevíráním a funkcí dovírání

Propojení po síti

 • Integrované rozhraní Ethernet s ochranou IP sloužící ke kabelovému připojení k síťovému řešení ConnectedCooking na bázi cloudu
 • Integrované rozhraní WLAN sloužící bezdrátovému připojení k síťovému řešení ConnectedCooking na bázi cloudu
 • Integrované rozhraní USB sloužící k místní výměně dat
 • Centrální správa zařízení, správa receptů, nákupních košíků a programů, správa dat HACCP, správa údržby díky síťovému řešení ConnectedCooking na bázi cloudu

Čištění a péče

 • Systém automatického čištění a péče o varnou komoru a generátor páry nezávislý na tlaku vody
 • Devět programů čištění určených k bezobslužnému čištění také přes noc, s automatickým čištěním a odvápněním generátoru páry
 • Rychlé čištění za necelých 30 minut pro téměř nepřerušenou hygienickou přípravu
 • Automatické bezpečnostní postupy po výpadku proudu zajistí, že i po přerušení čištění zůstane varný prostor bez čisticích prostředků
 • Používání čisticích tablet Active-Green a ošetřovacích tablet Care neobsahujících fosfáty a fosfor
 • Hygienická instalace na podlahu bez použití noh pro snadné a bezpečné čištění
 • Dvířka varné komory se zadní ventilací, speciální vrstvou odrážející teplo a otvíratelnými skly pro snadné čištění
 • Vnitřní a vnější materiál z ušlechtilé oceli dle DIN 1.4301, hygienická hladká varná komora s oblými rohy a optimalizovaným prouděním vzduchu
 • Jednoduché a bezpečné vnější čištění díky skleněným a nerezovým povrchům a také ochrana proti stříkající vodě ze všech směrů díky třídě ochrany IPX5
 • Možnost monitorování automatického čištění díky síťovému řešení ConnectedCooking na bázi cloudu

Ovládání

 • Barevný TFT displej 9“ s vysokým rozlišením a kapacitní dotyková obrazovka se srozumitelnými symboly pro snadné intuitivní ovládání přejetím nebo rolováním
 • Akustické povely a vizuální zobrazení v případě nezbytných zásahů uživatele
 • Centrální ovládací kolečko s funkcí push určené k intuitivní volbě a potvrzení vybraných možností
 • Možnost nastavení více než 55 jazyků pro uživatelské rozhraní a funkci nápovědy
 • Základní preference vaření místní kuchyně je možné zvolit nezávisle na jazyce nastaveném na zařízení. Je možné zvolit další místní kuchyni
 • Speciálně přizpůsobené parametry vaření pro mezinárodní nebo místní jídla je možné zvolit a spustit nezávisle na jazyce nastaveném na zařízení
 • Rozsáhlá funkce vyhledávání ve všech postupech přípravy, příklady použití a nastavení
 • Kontextová nápověda, která vždy zobrazí aktuální obsah nápovědy týkající se obsahu obrazovky
 • Spuštění příkladů použití z nápovědy
 • Jednoduchá volba postupu přípravy v sedmi provozních režimech a/nebo ze čtyř postupů přípravy
 • Funkce Cockpit ke zobrazování informací o procesech v rámci postupu přípravy
 • Přizpůsobení a ovládání uživatelských profilů a přístupová práva pro předcházení chybám obsluhy
 • Interaktivní sdělení k postupu přípravy, požadavkům na manipulaci, inteligentním funkcím a výstražným upozorněním pomocí Messenger

Volitelné možnosti zařízení za příplatek

 • Dvířka varné komory s levým dorazem
 • MarineLine – lodní verze
 • Připojení k energetickému optimalizačnímu zařízení
 • Připojení k monitorování provozu (potencionálně bezkontaktní)
 • Bezpečnostní zavírání dvířek
 • Provedení bez vybavení WLAN

Příslušenství

 • Řešení montáže produktů RATIONAL

Právě při front cookingu je vizuální dojem důležitý. Řešení montáže od společnosti RATIONAL je možné doplnit kondenzační digestoř UltraVent, která váže a zcela odvádí unikající páru. Již namontovaná zaslepovací sada brání usazování nečistot na špatně dostupných místech, splňuje přísné hygienické nároky a zajišťuje profesionální a harmonický celkový vizuální dojem.

 • U příslušenství nedělejte kompromisy.

Teprve používání originálního příslušenství RATIONAL Vám otevře neomezené možnosti využívání varného systému iCombi Pro. Vyznačuje se maximální robustností, díky čemuž se skvěle hodí pro každodenní zatížení v profesionální kuchyni. Jen s ním můžete zařízení využívat i ke speciálním účelům, např. pro přípravu předsmažených potravin nebo grilování kuřat a kachen. Bez zdlouhavého otáčení připravíte i řízky a steaky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Konvektomaty RATIONAL
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 72 kg
Typ: ICombi Pro XS 6-2/3 E (400V)
Rozměry: 655 x 621 x 567 mm
Příkon: 5,7 kW/400 V
Známka kvality: Německý výrobek

logo-Rational

Německý výrobce firma RATIONAL již více než 46 let nabízí zákazníkům ten nejlepší nástroj k vaření. Když v roce 1973 s pouhými 18 zaměstnanci začínali, nikdo netušil, že s konvektomaty dosáhnou takového úspěchu..

Společnost RATIONAL se nepovažujeme za ryzího konstruktéra zařízení, ale za inovativního poskytovatele řešení. Jejich první i poslední myšlenkou je spokojenost našich společných zákazníků. Tato vize udělala ze společnosti RATIONAL světového lídra na trhu a v oblasti technologií. Díky tomu se dnes na celém světě připraví v zařízeních společnosti RATIONAL 140 milionů pokrmů denně.